مشارکت بخش خصوصی زمینه ساز تحول بزرگ در صنعت پتروشیمی

مشارکت بخش خصوصی زمینه ساز تحول بزرگ در صنعت پتروشیمی

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بزودی مرحله سوم جهش در صنعت پتروشیمی اجرایی می شود، گفت: بخش خصوصی ضروری است که در بخش پایین دستی طرح های بزرگ پتروشیمی سرمایه گذاری کند تا شاهد تحول بزرگ در این صنعت باشیم.

به گزارش نیپنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز پنج شنبه (۵ تیرماه)  در مراسم بهره برداری رسمی از دو طرح و آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم ملی احداث خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک، گفت که طبق قول وزیر نفت، ۱۷ طرح مهم در صنعت پتروشیمی تا پایان سال افتتاح می شود که با افتتاح این طرح ها، توان تولید پتروشیمی کشور با افزایش دو برابری ارزش آن، به ۲۵ میلیارد دلار می رسد.

روحانی همچنین با بیان اینکه جاسک به پایگاه مهم صادرات نفت ایران تبدیل خواهد شد، اظهارداشت: اینکه قادریم از استان بوشهر تا استان هرمزگان، طرح عظیم ملی احداث خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک را اجرا کنیم نشانگر توانمندی ملت ایران، محققان و صنعتگران ایرانی است.

رئیس جمهور اجرا و ساخت لوله های مسیر یکهزار کیلومتری این طرح عظیم را دستاورد بزرگ تولیدگران ایرانی دانست و افزود: متخصصان شرکتهای ایرانی در پی تحریمهای دشمنان، طرح تولید ورق لوله و لوله های خط انتقال نفت به جاسک را برعهده گرفته و با موفقیت آن را به اتمام رساندند.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل این طرح تا اسفند امسال، روزانه یک میلیون بشکه نفت ایران از جاسک صادر شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه آبادانی سواحل مکران برای ما مهم و جزو توصیه های مقام معظم رهبری است، گفت: امروز همچنین روز اعتماد خریداران نفت ما است و در تاریخ انرژی کشور ماندگار است.